ALIA TEMPORA

"Alia Tempora vás chytí do víru tepajících beatů, tvrdých riffů a povznášejících melodií. Moderní taneční hudba a prismatická image, takto metal ještě neznáte. Tato sestava boří zažité hranice!"

Alia Tempora je moderní metalová kapela, bořící hranice metalové subkultury. Jejich hudba je kombinací tvrdých metalových riffů, taneční hudby a dubstepových breaků, zabalených do moderního balení, kterou si užije každý fanoušek melodického metalu a rocku. Svou hudbou a přátelským vystupováním si proto získala srdce desetitisíců fanoušků a je obklopena živoucí komunitou příznivců z celého světa.

Kapela vydala dvě alba v letech 2015 a 2019. První album "Digital Cube" vyšlo za podpory města Brna a za spolupráce s kytaristou a producentem Timo Somersem (DELAIN). Přebal alba vytvořil umělec Gustavo Sazes, který má v portfoliu například přebaly alb pro AMARANTHE, ARCH ENEMY a další.Druhé album DRAGONFLY EFFECT, vydané v září 2019, definuje nový směr této sestavy a dle mnohých inovou záložku v knihovně hudební metalové scény.

Album je založeno na chytlavých melodiích a na kombinaci metalu, dubstepu a taneční hudby. Jako hostující zpěvák se na albu objevil Mario Del Rio Escobedo (ERSZEBETH, THE DARKSTAR CALLING), a to v písních "Asking" a "Por Siempre", a Timo Somers (DELAIN) se svým kytarovým sólem v písni "Black 'N' White".

Nebývalou zajímavostí je skutečnost, že se na albu jako hosté objevili také fanoušci všech věkových skupin a v písni "Crossroads" se spojili do více než 100 členného pěvěckého sboru, a to jen za pomocí nahrávek na vlastní mobilní telefony či mikrofony.

Album bylo představeno na mezinárodně známém českém festivalu MASTERS OF ROCK 2019 (hlavní stage) a jeho vydání bylo podpořeno rozsáhlým "Dragonfly Effect Tour" po Evropě a Mexiku v září - říjnu 2019 a únoru - březnu 2020.