DEGRADACE

Kapela vznikla už v roce 1999, název DEGRADACE však nosí až od roku 2001. První sestavu tvořili Rudee (basa) Sidney (kytara) a Tommy Heroin (bicí), ke kterým se připojil Zvíře (zpěv). V této sestavě odehráli pár koncertů v Ostravě, Havířově a okolí (1. vystoupení se konalo 13. listopadu '99 v havířovském klubu Lakomec). Asi po roce Zvíře v kapele končí a za mikrofon přichází Pavouk. Počty koncertů se zvyšují, přibývají vystoupení v Olomouci, Brně atd. Z tohoto období existuje nahraná jediná píseň, Nejedeš v tom sám, která se nacházi na kompilaci Cz&Sk streetkids vol.1. Po neshodách ze skupiny odchází Pavouk a po chvilce koncertováni ve třech se ke kapele přidává druhý kytarista Lukáš Kolarčík. Následují koncerty po ČR, SR a na jaře 2002 kapela nahrává ve Frýdlantu své první DEMO CD. O rok později ve studiu Rampa v Jablonci nad Nisou natáčí CD Punk'n'roll a vyráží na polské miniturné s kapelou Skampararas, v létě pak vystupuje na dnes již legendárním festivalu Antifest a v září v pražském Futuru předskakuje britským GBH.

Po vystoupení na festivalu PunkAID (září 2004) odchází na čas z kapely ze zdravotních důvodů Tommy Heroin. Stihl však ještě nabubnovat čtyři skladby ze split CD (w/Proti směru) z roku 2005. Po odchodu kytaristy Lukáše a několika personálních změnách, kdy chvíli vystupovali Rudee a Sidney pouze akusticky, se do kapely vrací Tommy Heroin a v roce 2007 vzniká album My Love My Grave. Tommy Heroin poté definitivně končí s bicíma a ujímá se postu kytaristy, kdy za bicí usedá Mishel. Začátkem roku 2008 kapela připravuje materiál na desku Atomic Boogie, na které se nachází také cover Pet Sematary od legendárních RAMONES, která se objevila i na tribute albu cz/sk kapel. Na albu hostuje americký kytarista Adam Bomb. Své "napalmové" sólo si střihne ve skladbě Time Bomb.

Na začátku roku 2011 nečekaně opouští kapelu Sid, který se vydal svou vlastní cestou. DEGRADACE jede ale dál, mikrofonu se ujímá Rudee. Odehrají několik koncertů jako trio, ale je jasné, že bez druhé kytary to dál nepůjde. A tak na místo druhého kytaristy přichází Blinky, dlouholetý kamarád a spolupracovník kapely, který točil i první oficiální videoklip k písni Řekni NE!. Čerstvá krev znamená novou energii a kapela začíná po roce stání na mrtvém bodě ihned pracovat. Natáčí klip k písni Nic Netrvá Věčně. Nedlouho na to, v lednu 2012 vychází očekávané 12ti písňové split CD DEGRADACE vs. KAKTUS, které se křtí jak v Ostravě, tak Bratislavě.

Plni energie a nápadů se vrací brzy do studia a pokládají základy pro první dlouhohrající počin v nové sestavě Heroes are dead z roku 2013. Ke skladbě Horrorshow je natočen videoklip, jehož režisérem a tvůrcem je Pode. Ten od začátku roku nahradil odchozího Mishela na bicí. V kapele strávil tři roky a stihl s ní natočit zatím poslední řadovou desku B-Side Blues, která v březnu 2016 vychází na vinylu u PHR records. V létě pak Podeho za bicími střída Rob, který současně hraje také ve frýdecko-místeckých Positive.

V září 2017 kapela natáčí ve studiu 3 nové skladby. Ty se stávají součástí výběru tvorby Degradace z let 1999-2017, který vychází 21. října, u příležitosti 18. narozenin kapely. Na konci roku opouští kapelu kytarista Blinky, kterého nahrazuje skotský rodák Alec Munro. V roce 2018, již s Alecem na palubě nahrává Degradace anglickou verzi skladby Žízeň pod názvem So Thirsty. Ke skladbě je natočen videoklip (v režii Blinkyho). Ta je posléze nominovaná na Ceny Jantar 2018 v kategorii skladba roku. Kapela v roce 2018 koncertuje stále více v zahraničí a podnikne i malé turné po Itálii, Rakousku a Německu. V roce 2019 oslaví Degradace 20 let existence koncertem v ostravském Brickhousu a na následující rok se chystá připravit nový materiál.

Nové album je natočeno! Světlo světa by mělo spatřit na jaře 2022, ale ještě do konce tohoto roku chystáme vyhodit pilotní singl s klipem. Stay tuned!