ALKEHOL

V listopadu roku 1991 se Ota Hereš a Petr "Kuna" Buneš, kytaristé thrashmetalové skupiny Kryptor domluvili, že si složí pro zábavu pár písní v jiném než thrashovém stylu s texty týkající se hospodské tématiky. Středobodem jejich konzultací o obsahu tvorby se stala pražská restaurace "Na Slamníku", kde se za asistence kamarádů a spolustolovníků dolaďovala konečná podoba tohoto rodícího se a ještě nepojmenovaného projektu. Jelikož nápadů přibývalo přímo úměrně s počtem vypitých sklenic zlatavého moku, mohlo se 25.1.1992 slavit o to více - bylo dokončeno demo s názvem "Hospodo nalejvej", které již pod názvem "ALKEHOL" obsahovalo tyto songy: Intro, Hospodo nalejvej, Tak jaký cavyky, Travičko zelená, Vypít se, Všechno je jinak, Dejvice, Polibte mi, Jako obvykle, Železná Sparta,Vezmem zákon do svejch rukou a Outro. Od té doby se může regulérně datovat vznik kapely Alkehol.
První album vyšlo pod názvem "Alkehol" 8.června 1992, a brzy se dostalo do první dvacítky nejprodávanějších titulů tehdejší federální TV hitparády.
V období 1992 - 2001 absolvuje stovky samostatných koncertů v Čechách, dvě velké turné na Slovensku a účastní se mnoha festivalů(CZ i SK). U vydavatelství Monitor dále vydává tyto alba: 1994 - Alkeholism, 1995 - Na zdraví, 1996 - Odpočívej v pokoji, 1997 - 100%, 1998 - Alkohol, to je moje milá; 1999 - Metla lidstva, 2001 - Pili jsme a budem(hity, klipy, bonusy 1991 - 2001) a natáčí videoklipy k těmto písním: Podbabskej stánek, Na Slamníku, O chlastu(live), Okno mé lásky, Buráky, Pivo dělá hezká těla, Rock'and'roll, Hlupák váhá, Houbová, Na zdraví, Odpočívej v pokoji, Nonstop a Lejboj.

Aktuální nejnovější studiový počin je z roku 2018 s názvem Sudová přitažlivost.