HENYCH 666

Název a smysl čísla 666 je všeobecně znám. Vlasta jím označil svůj první sklepní, (chcete-li undergroundový) hudební projekt v roce 1984, s nímž realizoval kultovní demo Necrofilie. Na tento název tedy navazuje i nyní v roce 2011 nejen pro jeho magičnost, ale i jeho výpočet. Moudré knihy praví : Sečteme-li číslo 666 dojdeme k číslu počtu písmen ve jménu bestie, kterou Ďábel seslal na zem, aby plodila zlo. 6+6+6=18, 1+8=.....9. Jeho občanské jméno je Vlastimil.......

Vlasta bude i nadále pokračovat v hudbě, kterou produkoval celý život, ale nyní jen pod svým jménem, symbolem 666 a i spoluhráči, kterými jsou kytaristé SUSHI KATANA a dr.KASHTAN. Za bubny usedl ADAM. Skupina natočila a vydala v roce 2011 maxisingl PSYCHONAUT který obsahuje písně ZAKREV, TRAVESTIT, PSYCHONAUT a MAGICKÉ NOCI.  

Henych666 odjel koncem roku 2011 celorepublikové turne "Magické noci" společně se spřátelenou skupinou SEVEN a natočil dva videoklipy v režii španělského režiséra Jorge Sancheze. V prosinci natáčí kytarová sola do písně ZAKREV americká legenda a Vlastův kamarád MIKE HICKEY (VENOM,CATHEDRAL,CARCASS,CRONOS)

Na počátku roku 2013 odchází za jinou hudbou bubeník ADAM a Kashtan přivádi svého kamarada ATLETA který usedá za bubny. Během roku je odehráno pár dobrých koncertů a nejzásadnější je ůspěšný BasinfireFest. Koncem roku odchází ze zdravotních důvodů dr.Kashtan a s nim i Sushi Katana z důvodů osobních. Po novém konkurzu na začátku roku 2014 se sestava ustálila a přišly nové posily na kytarách. Zkušený IAN KODET a velmi mladý konzervatorista LUKY NETÍK. 9.8.2014 Umírá po těžké nemoci Luboš Kaštánek ex dr. Kashtan.

14.3.2016 je realizován nový singl JEN JEDNOU / OČI PLNÝ KRVE. Singl byl natočen za podpory Petra Jandy ve studiu Propast. V dubnu 2016 má premiéru nový videoklip k písni Oči plný krve v režii Djamy Kandoussi . Na jaře se do kapely vrací Petr Farkaš -Sushi Katana protože "šestky" opouští Luky Netík s osobními problémy.

Skupina HENYCH666 se vydává po delší odmlce na nekompromisní Tour v sezóně 2020 s novou energií, zásobou nových i klasických pecek rozpoutat hudební peklo na zemi !

Letos je to 40 let, kdy vznikla skupina Venom a tak nastal čas nastartovat novou éru skupiny Henych 666. Novým motorem je bubeník Debustrolu Petr Herr Miler. U kytar zůstávají Ian Kodet a Sushi Katana. Zpěvák a baskytarista Vlasta Henych je po projektu Zemětřesení opět v plné síle.

A tak 5.6. 2021 na Slezskoostravském hradě poprvé na hudebním festivalu SORFEST !!!