LIMETALL

Ostravský Citron odehrál poslední koncert v klasické sestavě v září 2015. Od té doby existují dvě kapely. Čtyři z pěti muzikantů pokračují pod názvem Limetal. Kytarista Jaroslav Bartoňi baskytarista Václav Vlasák jsou spojovaní s nejslavnější érou Citronu, která začala v roce 1984 a aranžérsky a skladatelsky se podíleli na všech zásadních albech včetně kultovních Plni Energie a Radegast.

Zpěvák Fany Michalík zase v kapele vystřídal na přelomu osmdesátých s devadesátých let Láďu Křížka a je slyšet i na desce Citronu Vypusťte psy z roku 1990. Později zastoupil i legendárního Standu Hranického, který zemřel v roce 2013. Jako poslední do kapely přibyl kytarista Jiří Šperl, který v Citronu nahradil prázdné místo po zemřelém Jindřichu Kvitovi. Za bicí v nové kapele Limetal zasedl Lukáš Pavlík (Ewa Farna, Dymytry, Čechomor). První koncert proběhl 5.11.2015 v Hard Rock Cafe v Praze. V tomto roce vydávají EP Na tenkém ledě.

Od té doby ale uplynulo již pár let a kapela jednoznačně nelenila a vyprodukovala dalších několik skvělých počinů.

2016 - Pravdu ukáže čas

2017 - Limetal

2018 EP - Swingers párty

2019 - Znamení

Zdá se, že se Limetall také stává líhní pro mladé talentované bubeníky, Který z nich to bude...A novinka 2023 Andělaská kola něco předznamenává? Takže se uvidíme 1.června .2024 na Slezskoostravském hradě.